If disrupted

Taktinis užmiršimas

Užmiršimas – tai ne tik psichologinis trauminių ar nemalonių patirčių išstūmimo procesas, bet ir pasipriešinimo strategija, sekimo infrastruktūros, valdžios represijų, karo veiksmų trikdymo būdas. Skaidrumas, iš dalies įvardijamas kaip reikšmingas skaitmeninės aplinkos privalumas, taip pat gali reikšti ir protestuotojams bei (arba) vartotojams gresiantį pavojų bei visa matantį represinės valdžios žvilgsnį. Naujos protesto infrastruktūros „užmiršimą“ naudoja kaip vieną iš pasipriešinimo taktikų. Pavyzdžiui, automatinis visų žinučių ištrynimas „Telegram“ kaimynų grupėse veikia kaip rūpinimosi visų dalyvių saugumu principas.

„Taktinis užmiršimas“ – tai pratybos, atliekamos naudojantis kompiuteriu, susijusios su skaitmenine atmintimi ir išsklaidytaisiais įvykiais, kuriuos būtina užmiršti dėl jų jautraus turinio arba bendruomenės saugumo. Tuo pat metu tai ir algoritmiškai interaktyvus pasakojimų archyvas, atsiskleidžiantis skirtingose laiko ir erdvės plotmėse: dokumentinė medžiaga apie darbo inspekcijos patikrą didelėje Minsko įmonėje, kuriančioje karinius kompiuterinius žaidimus, dingęs turinys iš interneto portalų serverių, Rusijos Federacijos naudojimasis Baltarusijos infrastruktūra karo veiksmams prieš Ukrainą, geležinkelio partizanai, sabotuojantys Baltarusijos geležinkelius, kad sutrikdytų Rusijos kariuomenės judėjimą, išsklaidytas revoliucinių ir partizaninių veiksmų dalyvių atminimas, išgalvoti, trokštami ekonominiai streikai.

Ši IT biuro ir kompiuterių klubo estetika paremta instaliacija kviečia žiūrovą sudalyvauti mokymo programoje. Mygtukais „remember“, „blink“ ir „forget“ naudotojai nurodo, kaip stipriai norėtų įsiminti ar greičiau pamiršti ką tik žiūrėtą ar klausytą medžiagą.

eeefff – kolektyvas, kilęs iš Minsko, šiuo metu esantis Berlyne. Tai bendras meninis projektas / išgalvota institucija / kibernetinė politinė brigada / poetinė kompiuterija / programišių komanda / queer laikas. Nė vienas ir kartu visi šie dalykai. Nuo 2013 m. veikianti eeefff grupė kuria programine įranga paremtus projektus, publikacijas, tinklus ir platformas, kritiškai tyrinėjančias skaitmeninį darbą, vertės išgavimą ir bendruomenių formavimąsi Rytų Europoje. Komandos metodai – viešos akcijos, internetinės intervencijos, performatyvūs seminarai, įsilaužimai į programinę ir techninę įrangą, įrėmintos aplinkos, socialinių situacijų choreografija ir kt.