If disrupted

taip pat žiūrėkite: suglaudintų vaizdų ir jausmų rinkinys

Projektas „taip pat žiūrėkite: suglaudintų vaizdų ir jausmų rinkinys“ yra interaktyvus pikseliuotų, neryškių, iškraipytų karo vaizdų archyvas, dokumentuojantis plataus masto Rusijos invaziją į Ukrainą. Apšaudymų ir bombardavimų metu ukrainiečiai neskelbia žalą pastatams ar įrangai atskleidžiančių nuotraukų ir vaizdo įrašų, iš kurių būtų galima nustatyti susprogdintų ar apgadintų objektų geografinę padėtį. Tačiau žmonės dalijasi neinformatyviais vaizdais, kuriuose užfiksuoti blyksniai, sprogimų garsai ir emocingi komentarai. „Telegram“ kanaluose tokie vaizdai (prieš tai sulieti, apkarpyti, pikseliuoti) skelbiami siekiant sustiprinti ukrainiečių afektinį įsitraukimą, tačiau veikia ir kaip pasipriešinimo priemonė bei solidarumo šaltinis. Tokia vaizdinė medžiaga tarsi maskuotė slepia informaciją nuo rusų kariuomenės ir teikia papildomą apsaugą ukrainiečiams. Menininkai atkreipia dėmesį į puoselėjant solidarumą ukrainiečių atliekamą emocinį ir afektinį darbą, taip pat į jų patiriamą emocinį išnaudojimą, kai suglaudinami ne tik patys vaizdai, bet ir juose užfiksuotos emocijos.

Šis iš dalies valdomas archyvas taip pat atskleidžia kibernetinio karo ir karo pavertimo medijų turiniu mechaniką, išnaudojančią algoritmus, vartotojų emocinį įsitraukimą, nerimą, informacijos poreikį ir pan. Virtuali archyvo erdvė padalinta į 4 skyrius. Pavyzdžiui, viename iš skyrių galima patirti „Pragarišką žvaigždžių lietų“, liudijantį, kad Rusija naudojo fosforo bombas. „Žvaigždžių lietus“ – tai sumažintos raiškos vaizdo įrašas, kuriame ginklo vaizdinys paverčiamas mūsų suvokimui ir interpretacijai skirta metafora. Kūrinyje „taip pat žiūrėkite: suglaudintų vaizdų ir jausmų rinkinys“ analizuojama, kaip tokias kolektyvines patirtis iškreipia skaitmeninė infrastruktūra, politika bei kibernetinis karas ir kaip jos išlieka, nors atsiduria masiškumą bei sinchronizaciją skatinančių technologijų įtakos zonoje.

fantastic little splash – tai kolektyvas, kurį sudaro žurnalistė ir menininkė Lera Malchenko bei menininkas ir režisierius Oleksandras Hantsas. Kolektyvas derina meno praktiką su medijų studijomis. Domisi utopijomis ir distopijomis, kolektyvine vaizduote ir jos įkūnijimais, projekcijomis, iliuzijomis bei neužtikrintumu. 2016 m. susibūrusio kolektyvo projektai eksponuoti „transmediale“, „post.MoMA“, „Plokta TV“, „Ars Electronica“, Bazelio meno mugėje „Liste“, „Construction festival VI x CYNETART“, KISFF, MUHI, „Docudays“ ir kt. Kolektyvas dalyvavo „transmediale x Pro Helvetia“ 2022 m. rezidencijoje. Menininkai gyvena ir dirba Ukrainoje.